Moi! Vítejte na blogu věnovaném Finsku - zemi jezer, sobů a salmiakki. Poznejte sever z pohledu středoevropanky.

Listopad 2014

Dva roky na blogu

14. listopadu 2014 v 11:07 | Majka
Poprvé píšu článek na téma týdne. Většinou se totiž témata absolutně neshodují s hlavním tématem mého blogu, ale když jsem viděla "Moje první blogerské krůčky", řekla jsem si, proč ne. Takhle se alespoň mohu ohlédnout za svým dosavadním působením na blogu, zhodnotit, co se změnilo od začátku (což bylo už před více než dvěma lety, utíká to rychle!) až doteď. A když se nad tím zamyslím, změnilo se hodně.

Hle, toť můj první blog! - Rok ve Finsku

Zimní dovolená I.

11. listopadu 2014 v 20:42 | Majka
Zima se blíží. Pro ty milovníky zimy, kteří se nemohou nabažit sněhu a aktivit s ním spojených, napíšu několik tipů, kam v zimě vyrazit na nezapomenutelnou dovolenou! Jasně, ve Finsku je zima (většinou) všude. Pro Finy samotné to ale nic není, když chtějí pořádnou zimu, vyrazí na sever. Za polárním kruhem je totiž sníh a mráz (zatím) celkem zaručen a to až na polovinu roku! A k tomu navíc polární záře, milí domorodci a krotká divoká zvířátka. Řeč bude o různých lokalitách v Laponsku.

Ptáček - toto konkrétně je kuukkeli, česky sojka zlověstná - žádné zlo nevěstí, naopak si rád vezme kousek sýra přímo z vaší dlaně.

Krize středního věku

2. listopadu 2014 v 12:24 | Majka |  Depresivní koutek
Někdo si může myslet, že na krizi středního věku ještě nemám nárok. Že mi v tom trochu překáží věk. Tak vám povím, že ačkoliv jsem stále ještě o něco mladší, kvůli finskému podzimu se cítím jako lítostivá žena v přechodu.

Stala se ze mě regulérní poustevnice. Jsem skoro jako Bridget Jones, akorát nejsem single. Teda prakticky vzato jsem, protože my sun and stars žije v zemi zaslíbené, mlékem a strdím oplývající, daleko odsud. Takže většinu času trávím sama, čímž se ještě více prohlubuje moje sociální fóbie. Ne, že bych nechtěla chodit ven, ale děsím se kontaktu s lidmi, takže radši nikam nechodím, když nemusím. Navíc je venku zima, tak proč bych tam chodila :)