Moi! Vítejte na blogu věnovaném Finsku - zemi jezer, sobů a salmiakki. Poznejte sever z pohledu středoevropanky.

Díl V. - O nemocích a jiných pletichách

22. září 2014 v 20:34 | Majka |  Depresivní koutek
Delší odstávka byla způsobena malfunkcí blog.cz, přílišnou časovou náročností povinností školních a také nemocí a s ní souvisejícím rozhodnutím začít sledovat Game of Thrones. Teď již k blogu samému.

Uff. Po dlouhé době na mě nalezla nějaká zdejší chřipka. Už si ani nepamatuju, kdy jsem naposledy kvůli nemoci musela zůstat doma, asi ještě na střední. Moje imunita se dlouho bránila finské chrchlající kultuře, ale tentokrát už jsem neodolala. Fini totiž zásadně neřeší chřipky a nachlazení, přeci kvůli tomu nezůstanou doma, natož aby šli k doktorovi (který by vám prý mohl říct, že si to jenom vymýšlíte), pokud to není opravdu vážné a akutní. Výsledkem je, že celé město chcrchlá jako o život. Spolubydlící, polovina autobusu, polovina školy; nakupující v supermarketu pčíkají nad regálem s ovocem.A tak to skolilo i mě. Prvních pár dní jsem skoro nic nejedla, a když se mi konečně vrátila chuť, jediné, co jsem opravdu chtěla, byl poctivý vývar. No jo, jenomže člověku se opravdu nechce vařit, když sotva může vylézt z postele. Navíc za suroviny bych utratila majland. A vyvařit bych mohla tak možná marinovaná kuřecí křidélka v medu nebo co, protože KOSTI nebo jiné podřadné části masa, to je tady jako fuj. Podivná kultura.

Nemocná byla i Mimi, takže jsme nemohly chodit na houby (které už stejně všechny asi zplesnivěly a jejich plesnivá torza co nevidět zmrznou) a tak vůbec probírat život. Ale myslím, že jsme si hub dostatečně užily, vždyť jsme jich nasbíraly tak 320 kilo. A co jsme nespotřebily my, to sní zvířátka.

Tak tohle byl asi největší hřib, co jsem kdy našla.

Po návratu do školy jsem zjistila, že se toho zase tolik nestalo. Dále to tam plyne stejným tempem a ve stejném stylu - 9 (až 12) naprosto nepodstatných a nudných hodin denně v lavicích, potom úkolů nadoma jako sr*ček. Taky máme nového učitele a nečekaně je to opět Nokia guy - v pořadí již asi sedmý. Uspal by i uspávače hadů. Vlastně velkou část jeho přednášek trávím na slevomatu vybíráním zájezdů do Paříže, Benátek nebo Alp. Ach, má sladká finská deprese.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama