Moi! Vítejte na blogu věnovaném Finsku - zemi jezer, sobů a salmiakki. Poznejte sever z pohledu středoevropanky.

Srpen 2014

Všední den

27. srpna 2014 v 19:12 | Majka |  Život ve Finsku
Prázdniny jsou over a je tu škola! Život se vrací do zajetých finských kolejí. I když změny tu přeci jen jsou. Tak předně jsem přestěhována do nového pokojíčku v novém bytě na mně dříve neznámém sídlišti. Možná je to předčasné a nerada bych to zakřikla, ale jsem s výběrem bytu KONEČNĚ spokojená! Tedy alespoň co se týče prvních dojmů. Zvenku se sice jedná o seskupení nevzhledných krychlí, ale zevnitř jsou byty krásně rekonstruovány, až se mi nechce věřit tomu, že tyto byty jsou určeny pro studenty. Mými novými spolubydlícími jsou dvě milé tiché Finky, což mi zatím naprosto vyhovuje. Moje znalost finštiny se nejspíš opět nikam neposune, ale uvidíme. Tuhle jsem byla schopna vyluštit svou první křížovku:


Křížovka - ristikko. Tajenka zní SAUNAILTA. Saunovací večer.

Díl IV. - Návrat

23. srpna 2014 v 10:23 | Majka |  Depresivní koutek
A je to tady... Vrátila jsem se zpět do Finska a se mnou i moje depresivní blogy. Jak už to tak bývá, prázdniny, ač byly pracovní, utekly jako voda, a mozek uznal, že je po takřka čtyřech měsících načase vrátit se zpět do školy :)

První týden ve Finsku byl všelijaký. Tentokrát mě doprovodila kamarádka Kája, které tímto velmi děkuji. Dostalo se nám vřelého přivítání od mé milované rodinky. Byly jsme ovšem upozorněny, že léto skončilo asi před týdnem, kdy teploty z třiceti stupňů spadly na dvacet a po rekordně dlouhé době (!) začalo pršet. A tak je to asi vždycky, když přijedu...