Moi! Vítejte na blogu věnovaném Finsku - zemi jezer, sobů a salmiakki. Poznejte sever z pohledu středoevropanky.

Tampere

17. září 2013 v 18:51 | Majka |  Města

Po delší době jsem se rozhodla napsat další blog, neboť v zemi tisíců jezer opět pobývám. Tentokrát je mým bydlištěm Tampere. Na začátek trocha zeměpisu: Tampere je 3. největší finské město s více než 200 000 obyvateli (zdroj). Tampere má vskutku kouzelnou polohu - centrum leží mezi dvěma jezery Näsijärvi a Pyhäjärvi a v okolí se nacházejí i další menší jezera. Jako ve většině finských měst jsou zde všudypřítomné lesy, hlavně v okrajových částech, v centru pak parky.A teď již trocha praxe. Proč jsem si vybrala Tampere jako své nové bydliště? Jak jsem již zmínila, je to jedno z největších finských měst. Ovšem pojem "velké město" je vskutku relativní, neboť ve Finsku žádná opravdová velkoměsta nejsou. Tampere tedy představuje ideální kombinaci městského života a přírody.


V Tampere se nacházejí 3 vysoké školy - University of Tampere, Tampere University of Technology, Tampere University of Applied Sciences (finsky Tampereen ammattikorkeakoulu). V současné době jsem hrdým studentem třetí zmíněné školy, která nabízí obory vyučované v angličtině. Město je vskutku mezinárodní, přátelské pro cizince a studenty. Také noční život je zde intenzivnější než v menších městech - je tu více barů, klubů a hospod, všechny koncentrované v centru a okolí - ale např. s Prahou se opravdu srovnávat nedá :)


Co je zde zajímavého k vidění? Tampere si v klidu zvládnete prohlédnout za jeden den. Tedy alespoň centrum. Nachází se zde několik krásných kostelů - protestantské i pravoslavné. Můžete navštívit třeba muzeum mumínků nebo přírodovědné muzeum. Odpočinout si můžete v některém z parků a potom hurá na Pyynikki! Pyynikki je kopec, na kterém se nachází rozhledna. Milovníci různých atrakcí mohou navštívit Särkänniemi, jeden z největších a nejpopulárnějších zábavních parků v zemi. I zde stojí jedna rozhledna. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lawiane Lawiane | Web | 18. září 2013 v 8:53 | Reagovat

jé, ten Mumínek je skvělej. :) Je dobře, že zase píšeš. Ale neopomeň příště zmínit, že Finové vaří brambory ve slupce. :D

2 suomi-finland suomi-finland | 18. září 2013 v 9:18 | Reagovat

[1]:Děkuju :) Nj, tam jsme spolu nezašli, ale asi by bylo stejně zavřeno :-/ Dobře, příští blog bude o finské kuchyni, muhahaha :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama